Last Pirate Base

another time, another place, another world…

Słuchacz wiatru

Kontynuując tłumaczenie filmów z niewidomymi bohaterami i tych z “wojną” w tytule przygotowałem napisy do thrillera szpiegowskiego The Silent War (2012), którego akcja dzieje się pod koniec lat 40. ubiegłego wieku w komunistycznych Chinach. Fabuła filmu opowiada historię niewidomego Binga, który zostaje zwerbowany przez tajemniczą Jednostkę 701 z uwagi na swój wyjątkowo czuły słuch. Bingowi zostaje powierzone zadanie odnalezienia wrogich kanałów radiowych służących do przesyłania wiadomości telegraficznych i pomocy wywiadowi w namierzeniu szefa agentów wroga, niejakiego Chongqinga.

Obraz Plakat The Silent War

W filmie połączyli siły aktorzy znani z innych thrillerów o podobnej tematyce: Tony Leung Chiu Wai (Ostrożnie, pożądanie, 2007) i Xun Zhou (The Message, 2009), a nad całością czuwał duet reżyserski w postaci Felixa Chonga oraz Alana Maka, autorów scenariuszy do trylogii Infernal Affairs: Piekielna gra.

Obraz Plakaty The Silent War

-. .- .–. .. … -.– -….- -. .- -….- -. ..— ….-

The Silent War (reż. Felix Chong, Alan Mak)

Obraz The Silent War - Screen 01

Film powstał na podstawie powieści Plot Against chińskiego pisarza Mai Jia, a właściwie jednej z trzech historii w niej zawartych pt. Słuchacz wiatru.

Obraz The Silent War - Screen 02

To już druga adaptacja książki po liczącym 34 odcinki serialu z 2005 r. Nie planuję jego tłumaczenia, jakby ktoś pytał :)

Obraz The Silent War - Screen 03

Produkcja została doceniona różnymi azjatyckimi nagrodami filmowymi m.in. za najlepsze kostiumy, zdjęcia oraz dla najlepszej aktorki drugoplanowej – Mavis Fan (na zdjęciu).

Obraz The Silent War - Screen 04

Jedna z powieści szpiegowskich Mai Jia została również wydana w Polsce. Szyfru (Wydawnictwo Prószyński i S-Ka, 2015) można szukać w księgarniach i bibliotekach.

Tagi:

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz:

Please copy the string HbbwRp to the field below: