Last Pirate Base

another time, another place, another world…

Ukryte zło

W Hongkongu grasuje gang uzbrojonych złodziei kryjących się za maskami demonów i pozostawiających po sobie zniszczenie oraz stosy trupów. W filmie That Demon Within z 2014 roku losy oddanego służbie policjanta i bezwzględnego gangstera przetną się wyciągając na światło dzienne ukrytą przeszłość. W tej historii luźno inspirowanej prawdziwymi zdarzeniami w rolach głównych wystąpili: Daniel Wu (Triple Tap, serial Kraina bezprawia) i Nick Cheung (Beast Stalker, The Stool Pigeon).

Obraz Plakaty That Demon Within

Dante Lam, reżyser znany ostatnio z wybuchowych filmów akcji takich jak: Operation Mekong (2016) i Operation Red Sea (2018) kilka lat wcześniej zaserwował widzom demoniczny miks kina sensacyjnego i dramatu psychologicznego, trochę w klimatach innego jego filmu: Fire of Conscience, do którego również już miałem okazję zrobić napisy. Gotowi na ponowne spotkanie z demonami i odkupienie grzechów? Napisy dostępne po kliknięciu na wybraną maskę :)

Obraz Napisy24

That Demon Within (reż. Dante Lam)

Obraz That Demon Within - Screen 01

Maska Da Shi Ye (大士爷), króla duchów, strażnika piekieł Diyu (地狱), buddyjsko-taoistycznego boga świata podziemnego. Ogień odsyła go tam, skąd przybył.

Obraz That Demon Within - Screen 02

Film jest dość brutalny. Trup ściele się gęsto, jest palenie żywcem, duszenie i rzucanie mięsem. Gang demonów się nie patyczkuje. Czujcie się ostrzeżeni lub… zachęceni?

Obraz That Demon Within - Screen 03

Historia konstabla Tsui Po-ko z Hongkongu posłużyła za inspirację reżysera. “Demoniczny policjant” brał udział w Milionerach i napadał na banki. Takie miał hobby.

Obraz That Demon Within - Screen 04

Film mimo wielu nominacji do nagród zdobył jedynie jedno wyróżnienie od krytyków filmowych. Montaż, muzyka, efekty vfx i rola Daniela Wu zasługiwały na większe uznanie.

Tagi:

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz:

Please copy the string wUHbah to the field below: